Content marketing, copywriting — cennik - Twój biznes w Sieci

Content marketing, copywriting — cennik

Zastanawiasz się, ile kosztuje tekst na stronę internetową? Potrzebujesz artykułu sponsorowanego lub artykułu na bloga? Masz pomysł na wpis do mediów społecznościowych, ale potrzebujesz kogoś, kto nada mu kształt? Poznaj cennik copywritera i zamów tekst, który sam na siebie zarobi.

Od czego zależy cena tekstu?

Cennik copywritera, tzn. cena tekstu, zależy od jego rodzaju, tematyki i długości. Przykładowo, lifestylowy tekst na bloga będzie tańszy niż artykuł sponsorowany. Dlaczego? W cenę tekstu wliczony jest czas potrzebny na przygotowanie do tekstu i zebranie informacji, czyli na tzw. research. Dlatego teksty specjalistyczne, z konkretnych dziedzin, będą kosztowały więcej niż artykuły na “luźne” tematy. Na cenę wpływa również przeznaczenie tekstu. Weź pod uwagę, że wizyta na Twojej stronie WWW to jeden z ostatnich etapów działań marketingowych. Inwestowanie w reklamę, generowanie ruchu w witrynie, nie ma sensu, jeśli oferta na Twojej stronie nie przekona potencjalnego klienta. Dlatego w przypadku tekstów, nie warto oszczędzać. Jeśli będą kiepskie, zmarnujesz czas i pieniądze, które zainwestowałeś w to, żeby potencjalny klient do Ciebie trafił. I prawdopodobnie, zapłacisz podwójnie, tzn. za kolejne teksty.

Co to znaczy 1000zzs?

Cena za teksty podawana jest najczęściej za 1000zzs, czyli 1000 znaków ze spacjami. Taka jednostka miary nie zawsze jest czytelna dla zleceniodawcy, który zamawia tekst. Strona tekstu to średnio 1800-2000zzs. Co ważne, w przypadku tekstu pod SEO, 2000-3000zzs to absolutne minimum.

Czy zawsze rozliczam się za 1000 zzs?

Nie, w przypadku wpisów do mediów społecznościowych, sloganów, nazw firm lub produktów, cenę ustalam indywidualnie.

Cennik copywritera 

Ile kosztuje tekst na bloga?

Od 30 zł netto za 1000zzs. 

Ile kosztuje post do mediów społecznościowych?

Od 50 zł netto.

Ile kosztuje tekst na stronę internetową?

Od 50 zł netto za 1000zzs.

Ile kosztuje artykuł sponsorowany?

Od 60 zł netto za 1000zzs.

Ile kosztuje stworzenie oferty na landing page?

Od 250zł netto za 1000zzs lub 1000 zł netto za całość (do wyboru).

Tekst na blogaPost do mediów społecznościowychTekst na stronę WWWArtykuł sponsorowanyOferta na landing page
od 30 zł netto za 1000zzsod 50 zł netto za postod 50 zł netto za 1000zzsod 60 zł netto za 1000zzsod 250 zł netto za 1000zzs lub 1000 zł netto za całość
Cennik copywritera

Chcesz poznać indywidualną wycenę?

Zapytaj o ofertę.

    Your copywrite
    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial