bot na Instagramie jak go rozpoznać

Boty na Instagramie — co to jest i jak je rozpoznać?

Być może zauważyłeś/aś, że ostatnio  wiele kont na Instagramie straciło followersów. Dlaczego? Z wtorku na środę administratorzy portalu przeprowadzili wielką czystkę. Najbardziej odbiło się to na instagramowych kontach celebrytów, ale  na pewno z Twojego Instagrama  również zniknęło kilku obserwujących. A dokładniej, boty i tzw. ghost followers, czyli  fałszywe konta. Czym właściwie są? Czemu służą i jak sprawdzić, czy odwiedzają Twój profil?

dlaczego konta na Instagramie straciły followersów wyjaśnienie

Zobacz również: Firma w social media — jak dopasować kanał komunikacji do rodzaju biznesu

Bot to aplikacja, która połączona z instagramowym kontem automatycznie i masowo działa na tym portalu. Dodaje komentarze, obserwujących, reaguje na zdjęcia innych użytkowników. Jednym słowem –  boty powstały po to, aby zwiększyć liczbę followersów (obserwujących) .

Zobacz również: Firmowy blog – dlaczego warto go prowadzić i jak robić to dobrze

Boty na Instagramie — kto i po co ich używa?

Nie oszukujmy się, Instagram już dawno przestał być portalem do wrzucania sweet fotek z dzióbkiem. To potężne narzędzie, na którym królują influencerzy. Współpraca z osobami, które zbudowały wokół siebie zaufaną społeczność, mogą dziś liczyć na współpracę z dużymi markami i bardzo dobre pieniądze. Zdobycie zaufania i wpływu jednak trwa. Niektórzy szukają łatwego i szybkiego sposobu, by “napompować” sztucznie swój profil. I wielu przypadkach to wystarczy. Marketerzy ulegają magii liczb, które w tym przypadku kłamią. Kto korzysta z botów? Najczęściej celebryci lub już nieco przygasłe gwiazdki, które liczą na kontrakt i podreperowanie swojego budżetu.

Zobacz również: Posty na Facebooka — jakich wpisów nie opłaca się już publikować?

Jak rozpoznać bota na Instagramie?

Nie jest to trudne. Boty najczęściej dodają bardzo ogólne komentarze: „super”,  „fajne zdjęcie”, „zapraszam do mnie”, „mega”. Czasem ograniczają się wyłącznie do emotikonek. Chcesz urządzić polowanie na boty i sprawdzić ilu prawdziwych followersów masz na swoim instagramie? Wystarczy, że dodasz takie  oto zdjęcie i opatrzysz je najpopularniejszymi dla swojej branży tagami:

jak rozpoznac bota na instagramie instrukcja

Polowanie na boty czas zacząć! Pochwal się wynikiem w komentarzu. 😉

Zapisz się do newslettera, a co miesiąc otrzymasz sporą dawkę wiedzy marketingowej, dzięki której rozwiniesz swój biznes.

    Interesujący artykuł? Udostępnij go.