Gdzie znalezc darmowe zdjęcia poradnik

Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia — 12 najlepszych źródeł

Niezależnie od tego, jaki rodzaj biznesu prowadzisz, prędzej czy później zadasz sobie pytanie: gdzie znajdę darmowe zdjęcia? Będziesz ich przecież potrzebować na stronę internetową, jako elementu wpisu na firmowym blogu, do sklepu internetowego a czasem do mediów społecznościowych. Oto darmowa baza zdjęć, która na pewno Ci się przyda. Niektóre z tych stron wymagają rejestracji, na innych możesz pobrać fotki bez zakładania konta. Wśród nich znajdziesz fotografie do użytku komercyjnego, jak i niekomercyjnego.

Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia — legalne źródła

Na poniższych stronach znajdziesz darmowe zdjęcia bez licencji, do użytku komercyjnego.

Pexels

Pexels - darmowe zdjęcia wyszukiwarka

To darmowa wyszukiwarka zdjęć. Mam wrażenie, że można tu znaleźć również fotki, które pochodzą z innych baz. Fotki możesz ściągnąć jednym kliknięciem. Dodatkowo, od razu możesz je edytować w Canvie.  Wiele fotografii nie wygląda jak typowe zdjęcia stockowe, co jest ogromną zaletą tego serwisu.  

Pixabay

pixabay.com polecenie strony

To chyba najpopularniejsza strona, z której można pobrać darmowe zdjęcia bez rejestracji. Znajdziesz tu ponad 1,6 miliona zdjęć i filmów.

Oprócz fotografii znajdziesz tu również darmową grafikę wektorową do użytku komercyjnego. Fotografie są pogrupowane tematycznie, a wyszukiwarka obsługuje język polski. Jeśli jednak zależy Ci na darmowych zdjęciach w dużej rozdzielczości, będziesz musiał założyć konto. Poza darmowymi fotkami, serwis oferuje również zdjęcia komercyjne (płatne).

Foter

foter.com polecenie strony

Tutaj również możesz pobrać darmowe zdjęcia bez rejestracji, np. do sklepu internetowego.  Foter.com oferuje ponad 335 milionów darmowych zdjęć. Kiedy wyszukujesz fotki, możesz od razu wybrać ich kolor oraz to, czy będziesz z nich korzystać w celach komercyjnych, czy niekomercyjnych.

Freerangestock

freerangestock.com polecenie portalu

W przypadku tego banku zdjęć wymagana jest rejestracja. Myślę, że nie jest to problem, tym bardziej że baza jest naprawdę duża. Tak samo kryteria wyszukiwania — możesz wyszukiwać po kategoriach, popularności lub wybrać tylko wśród najnowszych fotografii.

Kolejnym kryterium jest rodzaj licencji. Zwróć uwagę na licencję typu CCO, która oznacza, że autor zrzekł się praw autorskich. Ze względu na to, że w polskim prawie nie ma takiej możliwości, taką licencję można uznać za przekazanie utworu do domeny publicznej. Freerangestock, tak jak większość banków zdjęć, oferuje także zdjęcia komercyjne.

Stocksnap

stocksnap.io polecenie strony

Na tym portalu znajdziesz setki zdjęć bez ograniczeń praw autorskich. Dodatkowo — baza jest aktualizowana, co tydzień pojawiają się nowe darmowe zdjęcia.

Kaboompics

kaboompics.com polecenie strony

Jest to anglojęzyczny bank zdjęć. Dzięki licencji Kaboompics, możesz pobierać zdjęcia zarówno do użytku komercyjnego, jak i niekomercyjnego. Wyszukiwane zdjęcia możesz filtrować wg kategorii, koloru oraz orientacji — poziomej lub pionowej.

Picjumbo

picjumbo.com polecenie strony

Kolejna anglojęzyczna strona, oprócz zdjęć znajdziesz tu również obrazy oraz tła. Materiały te możesz wykorzystać w celach komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Istnieje możliwość wyszukiwania fotografii po kategoriach. Jeśli chcesz mieć dostęp do większej liczby zdjęć, warto skorzystać z opcji premium.

Skitterphoto

skitterphoto.com polecenie strony

Kolejny anglojęzyczny bank zdjęć z licencją CCO. Zdjęcia takie znajdują się w domenie publicznej i są darmowe. Oznacza to, że można wykorzystać je dowolnie — zarówno komercyjnie, jak i do celów prywatnych. Na tej stronie możesz pobrać zdjęcia w różnej rozdzielczości – od rozmiaru S (640x640px), aż do rozmiaru full (2100x2100px). Jednak, aby pobrać darmowe zdjęcia, trzeba się zarejestrować.

Magdeleine

Magdeleine.co polecenie strony

Na tej stronie znajdziesz darmowe zdjęcia w dużej rozdzielczości, bardzo dobrej jakości. Dla ułatwienia fotografie zostały pogrupowane tematycznie.

Baza darmowych zdjęć – Canva

www.canva.com baza darmowych zdjęć

Canva to darmowy program, który umożliwia tworzenie grafiki do mediów społecznościowych, a także firmowe identyfikacji graficznej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że można tu znaleźć również bardzo ciekawe darmowe zdjęcia.

Vista Create (dawniej: Crello)

vista create crello alternatywa dla canvy program podobny do canvy

Vista Create (dawniej: Crello) to program podobny do Canvy. W mojej ocenie można tam jednak znaleźć dużo lepsze darmowe zdjęcia.  Co więcej, na Black Friday można wykupić dożywotni dostęp za ułamek ceny. Wówczas baza darmowych zdjęć i grafik jest jeszcze większa.

Grafika Google — jak znaleźć darmowe zdjęcia w wyszukiwarce?

jak znaleźć darmowe zdjęcia w wyszukiwarce Google instrukcja

Darmowe zdjęcia z internetu, można znaleźć również, dzięki wyszukiwarce Google Grafika. Niestety, nie wszystkie będziesz mógł wykorzystać. Istnieje jednak prosty sposób, aby korzystać z zasobów graficznych sieci legalnie. Jak to zrobić?

  1. Wpisz wybrane hasło w wyszukiwarce.
  2. Wybierz “ grafikę”.
  3. Kliknij“narzędzia”.
  4. Rozwiń listę “prawo do ponownego wykorzystania”.
  5. Przefiltruj wyniki, w zależności od celu, w jakim chcesz wykorzystać zdjęcie.
  6. Najbezpieczniejsza opcja to”oznaczone do ponownego wykorzystania” .

Jeśli masz swoje ulubione źródła darmowych zdjęć, daj znać w komentarzu, gdzie jeszcze można pobrać darmowe zdjęcia, a na pewno uzupełnię tę listę. 😉

Zobacz również: Jak sprawdzić reklamy konkurencji na Facebooku?

Zapisz się do newslettera, a co miesiąc otrzymasz sporą dawkę wiedzy marketingowej, dzięki której rozwiniesz swój biznes.

    Interesujący artykuł? Udostępnij go.