Aktualne wymiary grafik na FB 2021

Aktualne wymiary grafik na Facebooku [styczeń 2021]

Wymiary grafik na Facebooku są bardzo ważne. Zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle to identyfikacja graficzna Twojej firmy na tym portalu. Elementy te są na tyle wyraziste, że ich niedostosowanie od razu rzuca się w oczy, dlatego warto wiedzieć, jakie rozmiar wybrać, aby Twój profil firmowy dobrze prezentował się zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Aktualne wymiary grafik na Facebooka

Po pierwsze – nie zawsze warto trzymać się kurczowo zaleceń Facebooka. Jeśli zaczniesz nieco zmieniać rozmiar zdjęcia w tle lub zdjęcia profilowego, zauważysz, że Twoje grafiki na Facebooku może wyglądać dużo lepiej.

Zdjęcie profilowe na Facebooka — wymiary

Zdjęcie główne na Facebooku najlepiej stworzyć jako kwadrat. Na portalu znajdziesz informację, że optymalne wymiary tego zdjęcia to 320x320px. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie jednak użycie grafiki o wyższej rozdzielczości 168px168px. Możesz również przetestować wymiary: 320x320px. W przypadku zdjęcia profilowego na fanpage firmowy wymiary są nieco inne — 1200 na 900px lub 800x800px.

Zdjęcie w tle — wymiary

Zdjęcie w tle na Facebooka, czyli cover photo inaczej prezentuje się na komputerze, a inaczej na urządzeniu mobilnym. W tym pierwszym przypadku najbardziej odpowiednie będzie zdjęcie w tle o wymiarach 312×820 px. Na urządzeniach mobilnych to samo zdjęcie będzie się wyświetlało na polu o wielkości 90 na 24px. Może się więc zdarzyć, że cover photo na telefonie nie będzie wyświetlać się w całości i np. zostanie ucięte. W takim przypadku warto zdecydować się na wymiary dla urządzeń mobilnych, ponieważ na komputerach również wyglądają dobrze.

Zobacz również:6 narzędzi, dzięki którym Twoja witryna zacznie sprzedawać

Wymiary postów graficznych

Posty w pionie, aby dobrze się wyświetlały, powinny mieć 500 na 750px. W poziomie są oczywiście nieco większe — 1200 na 900px.

Tło dla grupy — wymiary

Najlepsze wymiary zdjęcia w tle dla grupy, według Facebooka, to  820×462px

Zobacz również:Rozpoczynasz promocję firmy na Facebooku? Te błędy zniszczą Twój fanpage już na starcie

Tło wydarzenia wymiary

Wymiary tła wydarzenia lub inaczej zdjęcia w tle wydarzenia to 1200×625px.

Rozmiary grafiki reklamowej na Facebooku

Najlepszy rozmiar grafiki reklamowej na Facebooku to 1200×630px. Chodzi oczywiście o najpopularniejszy rodzaj reklam, czyli ten związany z konwersją, np. przekierowanie na stronę, wezwaniem do działania (napisz, zadzwoń, itd.). W przypadku reklamy karuzelowej (przesuwane grafiki, „płytki” Facebook rekomenduje grafiki 600x600px. Możesz wypróbować również 1080x1080px. Dla reklamy na polubienia najlepsze wymiary to 1200x1200px lub 1200x628px.

Wymiary grafik na Facebooku gotowe szablony

Jeśli chcesz szybko stworzyć efektowne grafiki na Facebooka o właściwych wymiarach, skorzystaj z darmowego narzędzia on-line o nazwie Canva.darmowe szablony grafik na Facebooka do edycji Canva

Po rejestracji natychmiast otrzymasz dostęp do gotowych szablonów, m.in. zdjęcia w tle, zdjęcia profilowego, posta na Facebooka, itd. Jeśli chcesz przetestować różne wymiary, Canva umożliwia również stworzenie grafiki o niestandardowych wymiarach. To narzędzie pozwoli Ci modyfikować i personalizować dostępne szablony. Dzięki temu stworzysz samodzielnie dopasowane grafiki na Facebooka oraz inne popularne media społecznościowe, takie jak Twitter czy Instagram.  Ciekawą alternatywą Canvy jest Crello.

Interesujący artykuł? Udostępnij go.