Jeszcze przed stworzeniem firmowej strony zastanawiasz się, jakie zakładki powinny się na niej znaleźć. Do…
Messenger na stronie www – jak go skonfigurować i dodać w 2024 roku?
Messenger na stronie internetowej umożliwi Twoim potencjalnym klientom szybki kontakt. Konfiguracja czatu na żywo w witrynie jest stosunkowo prosta i zajmie Ci zaledwie kilka minut. W sieci znajduje się wiele poradników, w których znajdziesz informację, jak dodać Messenger na stronę internetową. Niestety, większość z nich jest już nieaktualna. W ostatnich miesiącach FB zmienił bowiem wygląd interfejsu. Część funkcjonalności znajduje się obecnie w zupełnie innym miejscu. Dlatego w tym artykule pokażę Ci, jak dodać wtyczkę Messengera na stronę www krok po kroku i wyjaśnię, dlaczego warto to zrobić.
Na skróty:
Messenger na stronie internetowej – dlaczego warto
Dlaczego warto dodać Messenger na stronę www? Wyobraź sobie taką sytuację. Jesteś na stronie sklepu internetowego, czytasz opis produktu, przyglądasz się zdjęciom i jesteś już o krok od zakupu. Dopadają Cię jednak wątpliwości, być może w opisie produktu brakuje informacji, która jest dla Ciebie istotna. Czy chce Ci się szukać adresu e-mailowego, wysyłać zapytanie i czekać na odpowiedź albo przechodzić na Facebooka, by tą drogą skontaktować się z firmą? Najpewniej wychodzisz i zaczynasz przeglądać ofertę konkurencji. Tak oto właściciel sklepu internetowego stracił klienta, a może, gdyby szybko otrzymał odpowiedź, ta historia skończyłaby się inaczej. Celowo odwróciłam sytuację, ponieważ łatwiej uświadomić sobie pewne rzeczy, analizując je z perspektywy klienta.
Jak dodać wtyczkę Messengera na stronę internetową w 2024 roku – najnowszy poradnik
Jak dodać Messenger na stronę www? Oto krótka, najnowsza instrukcja:
- Przełącz się na swój fanpage (stronę na FB).
- Z menu po lewej stronie wybierz “pulpit profesjonalny”.
- Zjedź na dół i przejdź do skrzynki odbiorczej.
- Kliknij ikonę zębatki po prawej stronie (ustawienia).
- Wybierz “wtyczkę czatu”.
- Dostosuj wygląd i ustawienia Messengera na stronie.
- Kliknij “Skonfiguruj”
- Wybierz sposób konfiguracji.
- Jeśli wybrałeś opcję “Standardowa”, ustaw język polski.
- Sprawdź lub dodaj domenę
- Skopiuj kod
- Dodaj kod w nagłówku motywu między znaczniki <head> a </head> przy pomocy wtyczki (jeśli strona jest postawiona na WordPressie) lub wyślij e-mail z instrukcją do swojego programisty.
Jak dodać Messenger na stronę www – konfiguracja krok po kroku
Poniżej znajdziesz instrukcję, jak dodać wtyczkę Messengera na stronę internetową po zmianach w 2024 roku. Dla ułatwienia dodałam zrzuty ekranu wraz z objaśnieniem.
- Wybierz “pulpit profesjonalisty” na swoim fanpage’u.
Znajduje się on w menu po lewej stronie.
- Z pulpitu profesjonalisty zjedź na dół i wybierz “skrzynkę odbiorczą”.
Uwaga! Jeśli nie widzisz tej sekcji, wybierz “wszystkie narzędzia”=> Meta Business Suite => skrzynka odbiorcza.
- Kliknij w „Ustawienia”.
To niewielka ikona zębatki w górnym prawym rogu.
- Wybierz “Wtyczkę czatu”.
W tym miejscu możesz skonfigurować ustawienia Messengera na stronie internetowej, a także nieco zmodyfikować jego wygląd.
Kiedy klikniesz w “Automatyzacje”, zobaczysz jeszcze więcej możliwości.
Tutaj możesz dodać wezwanie do działania, które zachęci użytkownika, by rozpoczął czat, wiadomość powitalną, najczęściej zadawane pytania (w ramach podpowiedzi) i ustawić wiadomość o nieobecności.
- Dostosuj wygląd Messengera na stronie www.
Pod sekcją “Często zadawane pytania”, znajdziesz zakładkę “Dostosuj wtyczkę”. Rozwiń ją.
To w tym miejscu, decydujesz, czy mogą do Ciebie pisać goście, czy wyłącznie użytkownicy zalogowani na Messengerze (polecam tę drugą opcję), a także określić wygląd czatu.
Mała podpowiedź: Kiedy klikniesz w kolor, pojawi się paleta kolorystyczna. Jeśli zależy Ci na kolorystycznej identycznej jak na stronie www, przejdź do swojej witryny, kliknij prawym przyciskiem “Zbadaj”, w oknie, które się otworzy, zjedź na dół, aż znajdziesz kod koloru, który Cię interesuje, a następnie skopiuj go i wklej.
- Kliknij “Opublikuj”, a następnie “Skonfiguruj”.
Kiedy już dodasz już CTA czatu, wiadomość powitalną i dopasujesz wygląd Messengera na stronie www, czas na właściwą konfigurację. Kliknij zatem “Skonfiguruj”. W pierwszym kroku wybierasz język.
Kliknij “Zapisz i kontynuuj”. Sprawdź, a w razie potrzeby – dodaj adres domeny.
Następnie skopiuj i wklej kod Messengera na stronę internetową. Jeśli witryna jest postawiona na mniej znanym lub autorskim systemie, wyślij instrukcję do programisty.
Jak dodać Messenger na stronę WordPress – najprostsze sposoby
Jak dodać Messenger na stronę w WordPressie? W przypadku strony www postawionej na WordPressie, najłatwiej będzie Ci dodać kod w nagłówku strony (Wygląd”=>Edytor plików motywu”=>Nagłówek motywu, po znaczniku <head>. Po skopiowaniu i wklejeniu kodu, pamiętaj o zapisaniu zmian.
Alternatywna metoda to skorzystanie z gotowych wtyczek do dodawania kodów na stronę. Możesz również przy wyborze metody konfiguracji zamiast “Standardowa”, wybrać „WordPress” i postępować zgodnie z dalszymi wskazówkami. Przedtem wróć jednak do punktu “Wtyczka czatu”=> “Skonfiguruj”.
To już wszystko. Teraz już wiesz, jak dodać Messenger na stronę www. Mam nadzieję, że mój poradnik okazał się pomocny.
Zapisz się do newslettera, a co miesiąc otrzymasz sporą dawkę wiedzy marketingowej, dzięki której rozwiniesz swój biznes. |